clear

تورهای طبیعتگردی تابستان 97

تور رفتینگ سامان

نوع تور: تورهای چند روزه
قیمت: 195,000 تومان
تاریخ حرکت: 25 مرداد 1397
بازدید: 1611

جاذبه های مورد بازدید:

تجربه زیبا و هیجان انگیز قایق سواری، پارو زدن در سرچشمه زاینده رود، شیرجه و آب تنی لذت بخش و ....

 

چرا این سفر پرهیجان را پیشنهاد می کنیم؟

  • رفتینگ یکی از ورزش های محبوب در کل دنیا محسوب می شود. با این که چندسالی است در ایران آمده اما در همین مدت کم هم طرفداران بسیاری پیدا کرده است و رودهای پر آب و خروشان کشورمان هرساله میزبان گردشگران و ماجراجویانی است که برای تجربه هیجان بر روی آب دست به کار می شوند.
  • زاینده رود، شما را دعوت به یک ماجراجویی جسورانه می کند و به نبردی تن به تن می خواند تا پا به پای رود در فراز و فرودهایش همراه شوید.
  • گذری خواهید داشت از صخره های کوچک و بزرگ وتغییر مسیرهای ناگهانی در رودخانه.صدای امواج خروشان را می شنوید، خودتان را آماده می کنید تا موج را پشت سر بگذارید.
  • در یک چشم به هم زدن تکان های شدید در قایق تان شما را تا مرز افتادن در آب می برد و صدای فریادهای تور لیدر که شما را راهنمایی می کند...  بالاخره به سلامت از اولین موج گذر می کنید.
  • زاینده رود به عنوان بزرگترین رودخانه فلات مرکزی ایران از کوه های زاگرس مرکزی به ویژه زردکوه بختیاری سرچشمه می گیرد و در نهایت پس طی کردن حدود ۳۰۰ کیلومتر مسیر و گذر از قلب شهر اصفهان به تالاب گاوخونی در منطقه کویری شرق این شهر می رسد .
  • زاینده رود به عنوان یکی از مهمترین جاذبه های طبیعی و تاریخی فلات مرکزی ایران، یکی از کانون های جذب گردشگر و حضور گردشگران در اصفهان است. این رود در تمام طول سال به ویژه در ایام نوروز شاهد حضور گسترده و چشمگیر مسافران و مردم اصفهان است. در سال های اخیر هم میزبانی رفتینگ به قابلیت های این رودخانه اضافه شده است.
  • رفتینگ به معنای قایق رانی در رودخانه های خروشان می باشد. این ورزش فعالیتی مهیج ، ماجراجویانه، تفریحی و ورزشی است، لذا فعالیتی اکوتوریستی بوده که توریسم ماجراجویانه و ورزشی را در دل خود دارد و از تمام اصول اکوتوریسم تبعیت می کند.
  • شرکت کنندگان در رفتینگ از هر رودخانه ای که بگذرند، با مناظری مواجه خواهند شد که فقط با قایق و طی کردن مسیر رودخانه قابل دیدن است و این یکی از جذابیت های این ورزش بی نظیر است.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه یک

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی یک

تورهایی با مسیرهای پیاده روی کوتاه و آسان که افراد با شرایط جسمانی عادی می توانند به راحتی در آن شرکت نمایند . پیاده روی در این تورها بین یک الی سه ساعت در روز می باشد .

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور یک و نیم روزه
تاریخ و ساعت حرکت حرکت شبانه- پنج شنبه بیست و پنج مرداد
تاریخ برگشت 1397-05-26
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی یک وعده صبحانه، یک وعده نهار، دو وعده پذیرایی عصرانه
برنامه سفر
شب حرکت
شب حرکت از کرج به سمت شهرکرد و استراحت شبانه در ماشین.

روز اول
صرف صبحانه به صورت پک در یکی از باغات مسیر، آموزش اولیه روش پارو زدن و قایق سواری، سوار بر قایق های 7 الی 8 نفره می شویم که هر قایق را یک لیدر حرفه ای همراهی می کند، شروع رفتینگ از روستای سواده جان تا پل زمان خان بر روی رودخانه زاینده رود حدودا 5 ساعت با استراحت های میان راه.
وسایل مورد نیاز
کارت شناسایی، لباس مناسب فصل ، لباس مناسب جهت اجرای برنامه رفتینگ ( آقایان: شلوار ورزشی یا شلوارک بلند و تیشرت، خانمها: شلوار ، و مانتوی آزاد)  و یک دست لباس اضافه، کفش ورزشی (کتونی سبک بند دار) یا صندل( بند پشت پا داشته باشد)، دمپایی، آب و لیوان شخصی وغیر یکبار مصرف،کلاه و عینک آفتابی ( حتما بند گردنی و حمایت داشته باشد)، دستمال سر، کرم ضدآفتاب، بالشت گردنی و پتوی مسافرتی جهت استراحت بهتر شبانه داخل اتوبوس و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1-اجرای برنامه رفتینگ با قایق های بادی 8 نفره خواهد بود که در هر قایق یک نفر مربی حضور دارد و کلاه ایمنی، پارو و جلیقه نجات در اختیار هر نفر قرار میگیرد.
2- این برنامه در رودخانه زاینده رود درشهر سامان  از روستای سوادجان تا پل زمانخان می باشد.
3- مسیر با ماشین: حدود  6 الی 7 ساعت (با احتساب توقف ها)  در مسیر رفت و به همین میزان در مسیر برگشت
4- از آنجایی که در این برنامه حتما خیس خواهید شد، یک دست کامل لباس و کفش اضافه همراه داشته باشید.
5- در این برنامه عینکهای آفتابی حتما بند گردنی و حمایت داشته باشد.
6- همراه داشتن کفش ورزشی(کتونی سبک بند دار) یا صندل( بند پشت پا داشته باشد)، به همسفران توصیه می گردد.
7- در نظر داشتن یک وعده شام به همسفران توصیه می گردد.( در یکی از مجموعه های بین راهی توقف خواهیم داشت)
8- مدت زمان قایقرانی روی رودخانه سامان حدود 5 ساعت ( با احتساب آب بازی ها و استراحت های میان راه ) خواهد بود
9- به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید .
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید