clear

تورهای طبیعت گردی -تابستان98

تور غار گل زرد

نوع تور: تور های یک روزه
قیمت: 110,000 تومان
تاریخ حرکت: 21 تیر 1398
بازدید: 1566

جاذبه های مورد بازدید:

تجربه پیاده روی در مراتع سرسبز منطقه، بازدید از تماشایی ترین غارهای نزدیک تهران، لذت غار نوردی در غار آبی دارای استلاگتیت و استلاگمیت های زیبای فراوان و....

 

چرا دوست دارم به این مکان پرهیجان و دیدنی سفر کنم؟

  • تجربه پیاده روی در مراتع سرسبز منطقه با دشت های پرگل در کنار چشمه های زلال را خواهیم داشت.
  • غار گل زرد یکی از تماشایی ترین غارهای نزدیک تهران است.
  • این غار آبی دارای استلاگتیت و استلاگمیت های زیبای فراوان همراه با حوضچه های عمیقی است که از جریان آب کف غار پدید آمده اند.
  • این غار بسيار زيباست و با وجود حوضچه هاي كوچك و بزرگ (كه بعضا تا ۴ متر عمق دارند) و جويبارهاي زير زميني و سازه هاي آهكي که بسيار متنوع، هستند دارای فضايي دلفريب و رويايي می باشد.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه سه

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی سه

این تورها جزء سنگین ترین تورهای طبیعت گردی البرزمن می باشد . در این تورها ممکن است روزانه بیش از 7 ساعت پیاده روی داشته باشیم و در طول این پیاده روی ها ممکن است شرایط سخت و هیجان انگیزی مانند : استقرار در طبیعت ، پیاده روی های سنگین به همراه حمل کوله و وسایل شخصی کمپ، صعود و فرود از شیب های نسبتا سنگین، غارنوردی های حرفه ای و ... را نیز تجربه کنید. لذا در این تورها به همراه داشتن تجهزات حرفه ای شامل : کفش کوهنوردی، کوله پشتی حرفه ای، چادر و کیسه خواب و سایر لوازم طبیعت گردی جزء الزامات می باشد.

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت پنج صبح روز جمعه بیست و یکم تیر ماه و بازگشت ساعت بیست و سه
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه مینی بوس هیوندا
وعده های غذایی صبحانه : البرزمن، ناهار : گردشگر (طبیعت)، پذیرایی میان وعده
برنامه سفر  صبح زود حرکت به سمت پلور از جاده هراز، صرف صبحانه در مسیر، استفاده از ماشین محلی، پیاده‌روی در طبیعت روستا تا دهانه غار در مسیر پاکوب با شیب ملایم (حدود 1 الی 1 ساعت و نیم)، عبور از دهانه غار( این دهانه آنقدر کوچک است که به سختی میتوان از آن عبور کرد) ، گذر از راهروها (  به دلیل سقف کوتاهِ ابتدای مسیر غار باید به صورت نشسته عبور کرد)  ، گذر از دالان های زیبا ی غار بازدید از استلاگتیت و استلاگمیتهای زیبای درون آن ( گذر از این دهلیزها دشوار و همراه و در برخی نقاط با استفاده از طناب خواهد بود) ، صرف نهار و بازگشت به کرج.
وسایل مورد نیاز کارت شناسایی، یک وعده غذای سبک و کم حجم، زیر انداز انفرادی، لباس مناسب فصل، لباس گرم، کفش مناسب کوهپیمایی و عاج دار، کلاه و عینک آفتابی، چراغ قوه و یا هد لامپ، کفش و لباس اضافه، دستکش کار، لیوان و ظروف شخصی غیر یکبار مصرف، بطری آب و سایر لوازم شخصی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 3 الی 3/5 ساعت ( با احتساب توقف ها) می باشد.
2- وسیله نقلیه: مینی بوس هیوندا
3- همسفران برنامه غار گل زرد ، از میان شرکت کنندگان دو تور اول و بر اساس صلاحدید راهنمای برنامه انتخاب خواهند شد.
4- غار کاملا بکر و بدون نورپردازی می باشد و گردشگران باید تجهیزات غارنوردی شامل کلاه ایمنی، هدلامپ ( چراغ قوه ای که روی پیشانی قرار می گیرد) و کفش کوهنوردی ( به خاطر لغزنده بودن کف غار، کفش گردشگران باید عاجدار و ترجیحا از نوع کوهنوردی بوده تا دچار سانحه و مشکل در غار نشوند) داشته باشند که کلاه ایمنی را البرز من در اختیار گردشگران قرار می دهد.
5- میزان پیاده روی تا دهانه غار حدود 1 الی 1 ساعت و نیم در مسیر پاکوب و با شیب ملایم می باشد و همین میزان در مسیر برگشت نیز خواهد بود.
6-مجموع پیاده روی در درون غار به صورت رفت و برگشت با احتساب توقفات داخل غار حدود 3 الی 3 ساعت و نیم خواهد بود.
7- دهانه این غار در کف دره ای که منتهی به قله گل زرد است، قرار دارد. این دهانه آنقدر کوچک است که به سختی میتوان از آن عبور کرد. با توجه به تنگی و شیب دهانه، حتی ورود به حالت سینه خیز هم مناسب نیست و همسفران باید خوابیده رو به آسمان عبور کنند.
8- سقف ابتدای مسیر غار بسیار کوتاه بوده و همسفران باید به صورت نشسته عبور کنند.
9-گذر از دالان ها و دهلیزهای درون غار دشوار و همراه و در برخی نقاط با استفاده از طناب خواهد بود.
10-سنگ های غار بسیار سرد، خیس و گل آلود هستند، لذا همراه داشتن دستکش کار الزامی است.
11-در قسمت هایی از مسیر غار پرتگاه هایی وجود دارد که با توجه به لیز بودن سنگهای کنار این پرتگاه ها ، باید حتما کفش یا صندل مناسب و عاج دار برای پیمایش غار استفاده کرد. البته عبور از این قسمت ها کاملا به توانایی افراد و صلاحدید لیدر بستگی دارد
12-همراه داشتن تنقلات شیرین مانند شکلات ، خرما ، کشمش و ... جهت جلوگیری از ضعف داخل غار، به همسفران توصیه می گردد.
13-همراه داشتن یک وعده غذای سبک بابت صرف ناهار الزامی می باشد . امکان تهیه کردن غذا در روستا وجود ندارد.
14-تمام وسایل داخل کوله پشتی قرار گرفته باشد.
15-همراه داشتن لباس مناسب فصل به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
16-همراه داشتن کلاه و عینک آفتابی به همسفران توصیه می گردد.
17-کسانی که مشکل پا درد و یا کمر درد دارند، این مسیر به آن ها پیشنهاد نمی شود.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید