clear

تورهای طبیعتگردی- پاییز 98

تور غار کهک

نوع تور: تور های یک روزه
قیمت: 130,000 تومان
تاریخ حرکت: 26 مهر 1398
بازدید: 1149

جاذبه های مورد بازدید:

تجربه کم نظیر اکتشاف و هیجان در اعماق زمین، تماشای استلاگتیت و استلاگمیتهای زیبای و رنگارنگ درون غار، تجربه ای لذت بخش از تاریکی و سکوت مطلق درون غار، تماشای موجودات زنده درون غار و ...

 

چرا دوست دارم به این مکان پرهیجان و دیدنی سفر کنم؟

  • تجربه اکتشاف و هیجان در اعماق زمین رو خواهید داشت.
  • قرار است از استلاگتیت و استلاگمیتهای زیبای و رنگارنگ درون غار بازدید داشته باشید.
  • تجربه ای لذت بخش از تاریکی و سکوت مطلق درون غار خواهید داشت.
  • موجودات زنده درون غار را تماشا خواهید کرد.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه سه

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی سه

این تورها جزء سنگین ترین تورهای طبیعت گردی البرزمن می باشد . در این تورها ممکن است روزانه بیش از 7 ساعت پیاده روی داشته باشیم و در طول این پیاده روی ها ممکن است شرایط سخت و هیجان انگیزی مانند : استقرار در طبیعت ، پیاده روی های سنگین به همراه حمل کوله و وسایل شخصی کمپ، صعود و فرود از شیب های نسبتا سنگین، غارنوردی های حرفه ای و ... را نیز تجربه کنید. لذا در این تورها به همراه داشتن تجهزات حرفه ای شامل : کفش کوهنوردی، کوله پشتی حرفه ای، چادر و کیسه خواب و سایر لوازم طبیعت گردی جزء الزامات می باشد.

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت حرکت ساعت پنج صبح روز بیست و ششم مهر ماه
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه مینی بوس
وعده های غذایی یک وعده صبحانه، پذیرایی میان وعده، وعده نهار به عهده گردشگر میباشد.
برنامه سفر صبح حرکت از کرج به سمت روستای کهک ، صرف صبحانه، رسیدن به روستا، ادامه مسیر تا دهانه غار، حدود 30 تا 40 دقیقه پیاده روی تا دهانه غار، حدود 4 ساعت پیمایش غار ، صرف ناهار و بازگشت به کرج .
وسایل مورد نیاز کارت شناسایی، یک وعده غذای سبک و کم حجم، زیر انداز انفرادی، دستکش کار،لباس مناسب فصل،لباس گرم، کفش و لباس اضافه و مناسب غار، کفش مناسب طبیعتگردی ، کلاه و عینک آفتابی، چراغ قوه و یا هد لامپ، کلاه ایمنی، آب و لیوان شخصی غیر یکبار مصرف تنقلات و مواد غذایی مقوی، هارنس و تجهیزات فنی (کارابین) و  هشت فرود و سایر لوازم شخصی داخل کوله پشتی.
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 3 الی 3 ساعت و نیم ( با احتساب توقف ها) می باشد.
2- غار کاملا بکر و بدون نورپردازی می باشد و گردشگران باید تجهیزات غارنوردی شامل کلاه ایمنی، هدلامپ ( چراغ قوه ای که روی پیشانی قرار می گیرد) و کفش مناسب داشته باشند که کلاه ایمنی را البرز من در اختیار گردشگران قرار می دهد.
3- میزان پیاده روی تا ابتدای دهانه غار حدود 30 تا 40 دقیقه در مسیری با شیب ملایم می باشد و همین میزان در مسیر برگشت خواهد بود.
4- مجموع پیمایش رفت و برگشت درون غار حدود  4 ساعت  می باشد.
5- غار تاریک و پیمایش آن سخت و ورود آن با فرود 10 متری شروع میشود بنابراین همراه داشتن هارنس و تجهیزات فنی (کارابین) و  هشت فرود توصیه می شود.
6- همراه داشتن  یک وعده ناهار به همسفران توصیه می شود.
7- همراه داشتن کفش و لباس اضافه و لباس گرم به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید