clear

تورهای ویژه بهار 98

تور جنگل تنگه دار

نوع تور: تور های یک روزه
قیمت: 110,000 تومان
تاریخ حرکت: 24 خرداد 1398
بازدید: 3072

جاذبه های مورد بازدید:

جنگل پیمایی سبک در جنگل های زیبای هیرکانی، برنامه ویژه رودخانه پیمایی و تنگه نوردی متفاوت و ماجراجویانه در تنگه دار، آب بازی هیجانی و پرش از ارتفاع به داخل حوضچه های آب و ...

 

چرا سفر به این جنگل و تنگه مرموز را پیشنهاد می کنیم؟

  • اگر هوس آب بازی کرده اید، ما رودخانه نوردی در جنگل و تنگه دار را به شما پیشنهاد می کنیم. از همان ابتدا می توانید پا در آب خنک رودخانه تنگه دار بگذارید و  مناظر زیبای صخره های پوشیده از خزه و پرسیاوشان را ببینید.
  • عمق آب در هر قدمتان متغیر است. هنگامی که آب تا زانوی شما است بازهم مراقب باشید، ممکن است در قدم بعدی تا گردنتان در آب فرو بروید. در ادامه راه به حوضچه هایی می رسید که می توانید از روی صخره ها در آن شیرجه بزنید و گرمای شهر را با خنکی آب عوض کنید.
  • رودخانه تنگه دار جزو معدود رودخانه های ایران است که قابلیت شنا در آن وجود دارد. در رودخانه پیمایی تنگه دار، از بدو ورود به رودخانه اکثر مسیر ارتفاع آب تا زیر زانوی فرد است. در بخشی از مسیر رودخانه که حدود 2 الی 3 متر رودخانه را شامل می شود، ارتفاع آب به خاطر حوضچه ای که در آن وجود دارد به حدود 2 متر می رسد که در این بخش با طناب کشی که تیم البرزمن انجام می دهد و حمایت تیم سرپرستی تور، حتی دوستانی که شنا بلد نیستند نیز از این مسیر عبور می کنند.
  • البرزمن مبتکر و اولین مجری برگزاری تور تنگه دار از سال 93 تاکنون می باشد.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه دو

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو

افراد شرکت کننده در این تورها باید از آمادگی جسمانی نسبتا خوبی برخوردار باشند . در تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو باید آمادگی پیاده روی 3 الی 7 ساعت در روز را داشته باشید. به همراه پیاده روی در این تورها باید آمادگی سختی هایی شامل گذر از سربالایی ها و سرازیری ها، عبور از مسیرهای سنگلاخی رودخانه ای، غارنوری در غارهای بکر و ... را داشته باشید.

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت چهار صبح بیست و چهارم خرداد و بازگشت ساعت بیست و سه
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی یک وعده صبحانه - پذیرایی میان وعده ( وعده نهار بر عهده گردشگر می باشد)
برنامه سفر
صبح زود از کرج به سمت چالوس حرکت می کنیم. صبحانه را در رستوران نوش جان کرده و قبل از ظهر به ابتدای مسیر پیاده روی می رسیم. حدود 4 ساعت رودخانه نوردی و پیاده روی و همچنین آب بازی تا رسیدن به انتهای مسیر و اتراق کردن و صرف نهار خواهیم داشت. بعد از نهار و استراحت سوار نیسان می شویم و حدود 40 دقیقه از لا به لای درخت ها و مسیری دیدنی به سمت اتوبوس باز میگردیم و سپس به سمت کرج و تهران رهسپار می شویم.
وسایل مورد نیاز
تهیه یک وعده ناهار سبک، کارت شناسایی، یک دست کامل لباس و کفش اضافه، کفش مناسب پیاده روی (صندل پشت بسته یا کتونی برای رودخانه پیمایی)، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، زیر انداز انفرادی و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 4 الی 4/5 ساعت می باشد.
2- مجموع پیاده روی حدود 4 ساعت در مسیرهای ناهموار می باشد.
3- با توجه به پیاده روی ها لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
4-ارتفاع آب در برخی از قسمت های رودخانه بیش از 2 متر می باشد (در حدود 10 الی 15 دقیقه از مسیر رودخانه) لذا همراه داشتن یک دست کامل لباس و کفش اضافه به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
  • 5- با توجه به اینکه قسمت هایی از مسیر رودخانه احتیاج به شنا کردن می باشد لذا تنها افراد با آمادگی بدنی بالا  و بدون ترس از آب می توانند شرکت کنند.
    6- همراه داشتن لباس مناسب فصل و یک وعده نهار سبک به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید