clear

تورهای طبیعتگردی پاییز 98

تور آبشار سنج

نوع تور: تور های یک روزه
قیمت: 85,000 تومان
تاریخ حرکت: 26 مهر 1398
بازدید: 8221

جاذبه های مورد بازدید:

بازدید از بافت سنتی روستای سنج، پیاده روی در طبیعت زیبای بهاری منطقه در کنار رودخانه تا محل آبشار سنج و ...

 

چرا  تماشای آبشاری دیدنی و زیبا را پیشنهاد می کنیم؟

  • روستای سنج در منطقه ای کوهستانی قرار گرفته است و جز توابع شهرستان ساوجبلاغ می باشد. این منطقه دارای مناظر طبیعی و جاذبه های گردشگری مختلفی است که از جمله آن می توان به آبشار زیبا و دائمی آن اشاره داشت. ارتفاع آبشار در حدود 15 متر است که در بالای روستا و در دل دره ای زیبا جریان دارد.
  • مسیر منتهی به آبشار از بین باغات بسیار زیبا با درختان کهنسال گردو می گذرد. در تمام مسیر باید از کنار رودخانه دائمی سنج گذر کرد. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این رودخانه وجود تخته سنگ های بسیار عظیم در کف رودخانه است که بعضی از قسمت ها بستر رودخانه را در بر می گیرد و بر زیبایی این مسیر می افزاید.
  • این روستا در فصل بهار با هوای با طراوت و انواع گلهای زیبا بهاری، در گرمای تابستان با آب خنک و آبشار زیبا و در پاییز با مناظر هزار رنگی پاییزی، یکی از بهترین مسیر های طبیعت گردی یک روزه استان البرز می باشد.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه دو

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو

افراد شرکت کننده در این تورها باید از آمادگی جسمانی نسبتا خوبی برخوردار باشند . در تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو باید آمادگی پیاده روی 3 الی 7 ساعت در روز را داشته باشید. به همراه پیاده روی در این تورها باید آمادگی سختی هایی شامل گذر از سربالایی ها و سرازیری ها، عبور از مسیرهای سنگلاخی رودخانه ای، غارنوری در غارهای بکر و ... را داشته باشید.

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت هفت صبح جمعه بیست و ششم مهر ماه و بازگشت ساعت نوزده
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه میدل باس
وعده های غذایی یک وعده صبحانه - پذیرایی میان وعده ( وعده نهار بر عهده گردشگر می باشد)
برنامه سفر
شروع پیاده روی از روستای سنج و بازدید از بافت سنتی و طبیعت زیبای روستا، پیاده روی از کنار رودخانه تا رسیدن به آبشار، صرف نهار در طبیعت،استراحت و بازگشت به کرج.
وسایل مورد نیاز
تهیه یک وعده ناهار سبک، کارت شناسایی، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی، آب و لیوان شخصی و غیریکبار مصرف، صندل طبیعتگردی،پانچو یا بارانی، زیرانداز انفرادی و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 1/5 الی 2 ساعت می باشد.
2- پیاده روی حدود دو ساعت به صورت نیمه سنگین در کنار مسیر رودخانه خواهد بود که چندین مرتبه از عرض رودخانه عبور می کنید و در انتها در کنار آبشار سنج اتراق خواهید کرد.
3- با توجه به پیاده روی ها لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
4- این برنامه جزو تورهای با درجه سختی 2 می باشد و افراد با توانایی معمولی ( بدون مشکل کمر درد و پا درد) می توانند شرکت کنند.
5- همراه داشتن یک وعده نهار سبک به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
6- در صورت بارندگی همراه داشتن پانچو یا بارانی الزامی است.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید