*** کاربران گرامی سایت در حال بروز رسانی می باشد ، احتمال دارد صفحاتی دچار مشکل فنی شود که در حال بروز رسانی و تغییرات در سایت هستیم از صبوری و تحمل این اشکالات از شما سپاس گذاریم *** 

× تصاویر و سفرنامه تورهای بهار 96

file سفرنامه تور گلابگیری برزک کاشان مورخ 96/2/22

2 ماه 1 هفته قبل - 2 ماه 1 هفته قبل #1699 توسط راگا - راهنمایان گردشگری البرزمن
سفرنامه تور گلابگیری برزک کاشان
مورخ 96/2/22
راهنما: محمدرضا زمان فربامداد ۲۲ اردیبهشت ماه سال یک هزارو سیصد و نودو شش هجری شمسی جلوی دفتر البرز من حاضر شدیم با هم سفران عزیز, نسیم صبح گاهی اردیبهشت هم خواب را از سرمان پراند، پس از یه احوال پرسی و کمی صحبت در مرود برنامه سفر مجالی برای استراحت قبل از صبحانه پیدا کردیم .
آفتاب تازه داشت طلوع می کرد که مهتاب را دیدیم (رستوران مهتاب)
صبحانه لذیذی میل کردیم و حرکت کردیم برای ادامه سفر ...
پس از صبحانه مراسم پر شور معارفه رو داشتیم که هم با خانواده جدیدمون آشنا شدیم و کلی خندیدیم و شاد شدیم. از پلیس راه کاشان به سمت مرکز گل و کلاب برزک رفتیم.

برزک

برزک نگین کرکس شهری گلاب خیز است
در کیش مردمانش مهمان بسی عزیز است
در نزدیکی برزک به روستای نابر رسیدیم و یه سوپرایز عالی داشتیم چیدن گل از مزرعه ۴۰۰ هکتاری داشتیم و چند عکس عالی گرفتیم و به سمت باغ و کارگاه گلاب گیری حرکت کردیم.

در ورودی باغ با شربت گلاب درون کوزه با آب چشمه ازمون پذیرایی شد و مراسم گلاب گیری رو با توضیحات کامل آقا محمد صاحب باغ شنیدیم بعد از آن هم استراحتی در باغ کردیم و چای ذغالی دبشی میل کردیم و کم کم حرکت کردیم به سمت محله محتشم و رستوران نگین.نهار لذیذی در یک محیط زیبای سنتی میل کردیم پس از قدمی در کوی های زیبای شهر کاشان و گذر از کنار آب انبار زیبای قدیمی به سمت محله علوی و خانه زیبای عباسیان حرکت کردیم.

خانه عباسیان ، شاهکار معماری اصیل ایران
داخل خانه عباسیان که چند بار نامزد زیباترین خانه مسکونی جهان از لحاظ معماری شده از عروس اتاق ها، اتاق آینه حیاط بیرونی، حیاط حوض خانه ، اتاق جالب خاستگاری و... دیدن کردیم.از آن جا به سمت حمام زیبای سلطان امیر احمد رفتیم و در رختکن حمام در مورد قدمت و ۱۷بار مرمت این بنای زیبا شنیدیم و حرکت کردیم به سمت دیوار قدیمی کاشان و سوار اتوبوس شدیم و حرکت کردیم به سمت اتوبان و کمی استراحت کردیم.
بعد از استراحت عصرانه ای میل کردیم و سر حال گفتیم و خندیدیم و شاد شدیم
و در آخر به کرج همیشه سرافراز و چراق قرمز میدان سپاه رسیدیم و با هم سفران عزیزمان بدرود گفتیم.
به امید دیدار همه عزیزان در سفرهای دیگر
دلتون شاد لبتون خندان...

راگا - راهنمایان گردشگری البرزمن
آخرين ويرايش: 2 ماه 1 هفته قبل توسط راگا - راهنمایان گردشگری البرزمن.

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

بیشتر
Top